HomeNaše službyMonitoring potrubia

NAŠE SLUŽBYTV MONITORING POTRUBIA

Najlepší spôsob ako zistiť poruchu potrubia a jej príčinu
KAMERA DO POTRUBIA
Špeciálna kamera nazrie do akéhokoľvek potrubia od dimenzie DN110. Či sa jedná o rodinný dom, bytovú stupačku, alebo sieť verejnej kanalizácie.
ZÁZNAM Z MONITORINGU
Každý monitoring nahrávame. Následne vieme vyhodnotiť celý záznam z monitoringu u nás v kancelárii a napísať k nemu správu.
LOKALIZÁCIA PORUCHY
Pomocou špeciálneho trasovacieho prístroja dokážeme presne lokalizovať poruchu potrubia v zemi, alebo v stene.
TECHNICKÁ SPRÁVA
Z každého monitoringu vyhotovujeme správu, kde presne a konkrétne popíšeme, čo sme zistili a aké nedostatky sa na danom potrubí nachádzajú.

POTREBUJETE ZISTIŤ PORUCHU NA POTRUBÍ?
VOLAJTE 0940 080 700

1
Čo je to monitoring potrubia?

Monitoring potrubia je špeciálna činnosť, pri ktorej pomocou endoskopickej kamery zisťujeme stav kanalizačného potrubia, ktoré nemôžeme vidieť voľným okom. Dokážeme tak nazrieť do útrob akéhokoľvek potrubia, ktoré sa nachádza na nedostupných miestach ako je zem, alebo stena. Pri identifikácii upchatia vieme zistiť či zvoliť na uvoľnenie kanalizácie krtkovanie, alebo tlakové čistenie.

2
Ako prebieha monitoring ?

V zásade ide o relatívne jednoduchý proces. Začína sa obhliadkou miesta, na ktorom je potrebné monitoring potrubia vykonať. Následne sa zvolí miesto začatia monitoringu, môže sa jednať o záchod, revíznu kanalizačnú šachtu, prípadne iné vhodné miesto. Podľa priemeru potrubia sa zvolia aj vhodné vodiace nástavce na kameru tak, aby kamera nebola tlačená po spodnej časti potrubia, ale aby išla vyššie od spodnej časti rúry. Potom už zostáva len tlačiť kameru vpred po určenej trase potrubia a zaznamenávať čo sa v potrubí deje. Obsluha kamery má vždy k dispozícii živý prenos z kamery samozrejme s jeho nahrávaním. Aj preto vie náš technik určiť príčinu poruchy na mieste.

3
Čo to je lokalizácia ?

Hlava kamery vysiela signál, ktorý dokáže zachytiť lokalizačné zariadenie až do hĺbky 5 metrov. Preto keď techniky pri monitoringu narazí napríklad na prelomenú kanalizačnú rúru, lokalizátorom presne určí kde sa momentálne hlava kamery nachádza a tam sa nachádza aj miesto prelomenia, prepadnutia, alebo upchatia kanalizácie. Následne sa presne vie, kde sa má začať kopať, aby sme mohli danú poruchu odstrániť. Môžete si prečítať aj skúsenosti našich zákazníkov s našou prácou.

4
Na čo slúži technická správa?

Technickú správu vypracovávame ku každému monitoringu ako popis. Zadokumentujeme tak všetko čo z daného monitoringu potrubia vyplýva, čiže skontrolujeme spoje potrubia, stav znečistenia potrubia, celkový stav potrubia, správnosť napojenia odbočiek a podobne. Táto správa vie slúžiť napríklad pri reklamácii práce inštalatérov, ktorí zapájali potrubie, prípadne ako rozhodnutie pre vlastníkov bytov či zrealizovať výmenu kanalizačného potrubia v bytovke, alebo nie.

NAŠA ODBORNÁ SLUŽBAMONITORING od BKS

Prečo si vybrať na monitoring potrubia práve Bratislavskú kanalizačnú spoločnosť?

Máte problém s upchatým odpadom?

Máte problém s upchatým odpadom?

Kontakt

Orgovánová 8, Most pri Bratislave

Fakturačné údaje

Bratislavská kanalizačná spoločnosť s.r.o.

Orgovánová/8
Most pri Bratislave 900 46
IČO: 54 749 930
DIČ: 2121794059
Finstat.sk

Platba kartou

terminal-maly

Copyright Ⓒ 2022 - Bratislavská kanalizačná spoločnosť s.r.o. - Všetky práva vyhradené